Dobra kurtka do biegania

Latem można biegać w koszulce i spodenkach, najlepiej w takim stroju, który zapewnia dobrą wentylację ciała oraz właściwie odprowadzanie potu podczas wysiłku fizycznego. W przypadku prowadzenia treningów w czasie chłodnych miesięcy, trzeba się jednak zaopatrzyć w coś cieplejszego.

Kurtka koniecznością

Podczas biegania zimą nie można dopuścić do nadmiernego wychłodzenia organizmu. W czasie biegu temperatura ciała nieco się podnosi, dlatego się pocimy. Pot ten powinien być odprowadzany na zewnątrz, aby komfort biegania nie obniżał się, a organizm właściwie regulował swoją temperaturę. Kiedy na dworze jest zimno, a my chcemy pobiegać, powinniśmy założyć na siebie odpowiednią kurtkę do biegania. Kurtka ochroni nas przed chłodem, wiatrem, mrozem czy opadami śniegu lub marznącego deszczu. Najlepiej, aby była ona dodatkowo wyposażona w zapinany kaptur, na wypadek opadów. Dzięki niemu nie będzie trzeba przerywać treningu jeśli zacznie padać śnieg.

Rodzaje kurtek

Kurtki do biegania można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od tego, na jaką pogodę są one przeznaczone. Najlżejsze i najbardziej przewiewne są kurtki do biegania typu wiatrówki. Taka klasyczna kurtka ma chronić przed wiatrem i sprawdzi się doskonale jesienią i wiosną przy wietrznej pogodzie. Kurtka do biegania w czasie zimy ma chronić przed zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi. Ma nie dopuścić do tego, aby było nam zimno. Można też mieć w zanadrzu kurtkę przeciwdeszczową do ochrony biegacza przed wiatrem i deszczem.

kurtka bieg

 

Wiatrówki są cienkie, lekkie i świetnie spełniają swą wentylacyjną rolę. Kurtki zimowe mają ciepły materiał wewnątrz i lekki na zewnątrz. Z przodu mają chronić przed wiatrem, a z tyłu mieć dobrze oddychający i odprowadzający pot dzianinowy materiał. Kurtka do biegania nie powinna być ani za mała, ani za duża, aby wygodnie było się w niej poruszać i ćwiczyć na co dzień. Nie może mieć też zbyt długich rękawów, ponieważ zmniejsza to wygodę uprawiania biegów.